Plac zabaw dla dzieci

W Bukowym Dworze nie sposób się nudzić – aktywnym gościom proponujemy wycieczki górskie i rowerowe. Naszym Gościom udostępniamy sprzęt rekreacyjny – rowery, piłki i badminton, a także salę klubową ze strefą fitness i rowerami treningowymi oraz orbitrekiem. Dla najmłodszych przygotowano plac zabaw i mini football. Posiadamy trawiaste boisko do siatkówki, a dla „wodniaków” odkryty basen o wymiarach 10mx5m, staw a nad nim leżaki i trawiasta plaża. Ławeczki pod szczytem górki zachęcają do odpoczynku i podziwiania fantastycznej panoramy połonin i całej kotliny. W ciepły wieczór można rozpalić ognisko lub grilla w jednej z ogrodowych altanek i zaplanować następne dni dzięki ogólnodostępnym mapom i przewodnikom. Dla Gości dostępna jest również sauna fińska.

Bukowy Dwór

położony po północnej stronie przełęczy Żłobek we wsi Rabe jest interesującym miejscem gdzie znaleźć można zarówno dobrze zachowane elementy flory miejscowej, jak i tworzoną od kilku lat kolekcję roślin karpackich. Kolekcja ta jest sukcesywnie urządzana i opisywana jako florystyczna ścieżka spacerowa, dostępna nie tylko dla gości Bukowego Dworu, dla której zwiedzania nie są potrzebne specjalne umiejętności czy strój. Kilka z rosnących na florystycznej ścieżce Bukowego Dworu gatunków roślin, należy do karpackiego kanonu i zobaczenie ich i późniejsze rozpoznawanie podczas wycieczek w góry, znacznie wzbogaca eksplorację Bieszczadów.

Do takich gatunków należy bez wątpienia olsza zielona (Alnus viridis), zwana także olchą kosą. Jest to krzew rosnący wysoko w górach (bardzo rzadko spotkać ją można na wys. ok. 500 m n.p.m.) i pełniący rolę kosówki w Tatrach. Olcha kosa jest gatunkiem zasiedlającym daleką Północ Azji (Syberia, Kamczatka) i Europy. Jedynym obszarem w Polsce gdzie można ją obserwować w swym naturalnym miejscu występowania są Bieszczady. Jak wszystkie olchy (np. olcha szara i czarna) ma w korze ukryte wielkie ilości garbników.

Sala klubowa – strefa fitness

W niepogodne dni zapraszamy do dużej sali klubowej, gdzie można pograć w piłkarzyki, tenisa stołowego, skorzystać z wyposażenia fitness: rowerów treningowych i orbitreka. Odpoczywając można poczytać pisma o tematyce górskiej i podróżniczej, magazyny kobiece, a także zaplanować dalszy wypoczynek korzystając z map i przewodników po Bieszczadach. Salę można wykorzystać do organizacji warsztatów czy treningów np. jogi, tai chi, ceramicznych czy mini szkoleń.

Wewnątrz budynków obowiązuje całkowity zakaz palenia

Śniadania i nie tylko

Nasze „bieszczadzkie” śniadania dadzą Państwu siłę na cały dzień górskich wędrówek. Chętnie przyrządzimy posiłki w wersji wegetariańskiej lub wegańskiej. Do przygotowania posiłków używamy lokalnych, ekologicznych produktów tak abyś poczuł 100 % smaku Bieszczad.

Śniadanie bieszczadzkie serwowane w formie bufetu:

Kawa, różne rodzaje herbat do wyboru (w sezonie zioła z naszego ekologicznego ogródka), mleko Lokalny miód i domowe konfitury z Bukowego Dworu Pieczywo (jasne i ciemne) Sezonowa sałatka przygotowana z użyciem lokalnych produktów Kilka rodzajów serów i wędlin Ciepłe danie (np. jajecznica, omlety, parówki, naleśniki -codziennie coś innego) Masło Płatki

Nasza specjalność to domowe ciasta i sałatki. Najbliższa gastronomia (“Zajazd przy Kominku”) oddalona jest od Bukowego Dworu o 900 metrów, kolejne restauracje za 2 i 5 km.

Sauna i basen

Na terenie „Bukowego Dworu” do dyspozycji naszych gości jest także przestronna sauna fińska (sucha) i duży, wolnostojący basen. Sauna to świetna opcja dla wszystkich, którzy uwielbiają relaks w połączeniu ze zdrowym trybem życia. Dzięki wizycie w naszej klimatycznej saunie, rozluźnisz się po górskich wędrówkach, oczyścisz organizm z toksyn i wzmocnisz swoją odporność, spalając przy tym zbędne kalorie. Oprócz rozgrzanych „do czerwoności” kamieni, czekają na Ciebie wygodne drewniane siedziska z oparciem oraz zaplecze w postaci przebieralni, WC i prysznica. Jeśli poszukiwać będziesz wytchnienia od upałów bądź regeneracji po intensywnym i pełnym atrakcji dniu, proponujemy kąpiel w basenie z krystaliczną wodą. Zewnętrzny basen o wymiarach 5×10 m oraz głębokości ok. 1,30 m, umiejscowiony w otoczeniu malowniczych plenerów – to doskonały sposób na miłe spędzenie zarówno w pojedynkę, jak i aktywny wypoczynek w gronie rodziny lub znajomych.

Boisko do siatkówki i badmintona

Pełnowymiarowe boisko do siatkówki i badmintona, jakie znajduje się na terenie naszego ogrodu – to wspaniała okazja do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, w otoczeniu urzekającej natury. Gra w siatkówkę lub w badmintona to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny, przyjaciół czy pomysł na integrację z pozostałymi gośćmi „Bukowego Dworu”. Uniwersalne boisko wyposażone jest w słupki, umożliwiające zawieszenie siatki na pożądanej wysokości, dzięki czemu z łatwością można stworzyć idealne warunki gry dla dorosłych oraz dla najmłodszych wczasowiczów. Wielofunkcyjne boisko posiada naturalną nawierzchnię trawiastą, dzięki czemu ryzyko odniesienia kontuzji czy urazu podczas zabawy jest znikome. Boisko do piłki siatkowej i badmintona to doskonała opcja zarówno do gry rekreacyjnej w kameralnym gronie, jak też do rywalizacji w większej grupie czy organizacji różnych zawodów przez większą część roku.

Staw na terenie Bukowego Dworu

rosną wszystkie wczesnowiosenne kwiaty – w tym chroniona śnieżyca wiosenna i śnieżyczka przebiśnieg , a także pięć gatunków paproci, kwitnące latem rośliny zielne i drzewa karpackie oraz udomowione gatunki azjatyckie i śródziemnomorskie : morwa biała i orzech włoski.

W stawie żyją chronione płazy: kumak górski, traszka karpacka i górska. Dwa pierwsze gatunki wpisane są na listę Natura 2000 jako ważne dla całej Unii Europejskiej. Przy sprzyjającej pogodzie w okolicy stawu spotkać można gady: zaskrońca, padalca, jaszczurkę zwinkę i żyworodną oraz wiele gatunków ptaków.

Oznaczyliśmy też wszystkie pozostałe gatunki drzew i krzewów, które rosną na naszej posesji, ścieżkę przyrodniczą opracowano pod opieką merytoryczną mgr inż. Zbigniewa Styczyńskiego. Tym z Państwa którzy są zainteresowani pogłębieniem wiedzy służymy stosowną pomocą

Grill i ognisko

W „Bukowym Dworze” nie może zabraknąć fantastycznych warunków do grillowania oraz wieczornej zabawy przy ognisku! Do Waszej pełnej dyspozycji pozostaje urokliwa altanka z dwoma grillami, w pobliżu której znajduje się miejsce na rozpalenie wielkiego ogniska. Grill i ognisko to wspaniały sposób na spędzenie popołudnia, wieczoru, a nawet nocy w przyjemnej atmosferze magicznych płomieni. Integracja przy wspólnych rozmowach, śpiewie, muzyce, zabawie, wyśmienitych trunkach i przepysznym jedzeniu – to COŚ, co z pewnością przypadnie Ci do gustu! Oświetlona i zadaszona altana grillowa z ławami, bez przeszkód pomieści kilkanaście osób, zapewniając komfort biesiadowania przy pieczonych na ognisku kiełbaskach czy ziemniakach w popiele, grillowanych mięsach i warzywach. Funkcjonalna infrastruktura w pobliżu grilla i ogniska – sprawia, że można z niej korzystać bez względu na porę roku i pogodę!

BUKOWY DWÓR

Rabe 4a

Bukowy Dwór

 

tel.: 601 063 547

Copyright © Bukowy Dwór 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych,
Polityka Prywatności.
Akceptuję